IN REPARATII
Wellcome to Comunitatea RMS
IN REPARATII
Wellcome to Comunitatea RMS


IN REPARATII
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum sa creezi un server de CS

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alex.Cobra
New Member
New Member



Mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/03/2012

Cum sa creezi un server de CS Empty
MesajSubiect: Cum sa creezi un server de CS   Cum sa creezi un server de CS Icon_minitimeMar Mar 06, 2012 8:11 am

Tutorial instalare server dedicat Counter Strike 1.6 Non Steam sau Steam pe Windows XP,Vista sau Windows 7

Pentru a instala un server de Counter Strike 1.6 , ai nevoie de urmatoarele :
a.Windows XP, Vista sau Windows 7, procesor 1000 ghz , memorie 256 ram
b.Conexiune la internet
c. 300 - 400 MB liber pe disc

Pasi pe care ii ai de facut pentru instalarea serverului de Counter Strike 1.6

1. Primul lucru pe care trebuie sa-l faci este sa descarci de aici instalerul Counter Strike 1.6 Server Creator.Apoi creezi un folder nou oriunde pe disc , de preferat il numesti HLDS. Poate fi numit oricum dar este mai usor de explicat asa , aceasta denumire fiind clasica.
2. Ai de facut urmatoruii pasi:
Dublu click pe executabilul Counter-Strike 1.6 Server Creator.exe. Va aparea fereastra de selectare a folderului de instalare.
Cauti HLDS - folderul pe care l-ai creat - si dai OK. Precizare : trebuie sa fiti neaparat conectati la internet. Apoi dai Next si Install.
Dupa cateva secunde - ai rabdare daca nu apare imediat - va aparea o fereastra neagra pe ecran , care iti va arata derularea instalarii serverului. In momentul acesta instalerul descarca toate componentele de baza ale unui server de counter strike 1.6 , in folderul tau HLDS. Acest proces poate dura ceva timp , depinzand de viteza conexiunii la internet. Cand instalerul isi va termina treaba verifici directorul HLDS. Daca acesta are 315 MB (aproximativ) , atunci toate componentele serverului de counterstrike au fost descarcate , deci , totul este in regula.
Sus In jos
Vampir_MD
Administrator
Administrator
Vampir_MD


Mesaje : 543
Puncte : 1299
Reputatie : 2
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 30
Localizare : Spainia

Cum sa creezi un server de CS Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa creezi un server de CS   Cum sa creezi un server de CS Icon_minitimeMar Mar 06, 2012 11:39 am

Nici nu stiu km se pune scripturi in cs Smile))sau daca se pun


dar imi place tutorialu bn lucrat
Sus In jos
https://rms-dkr.ace.st
 
Cum sa creezi un server de CS
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Regulament server RMS
» Model adaugare server

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
IN REPARATII :: ► RMS ◄ ┏┫ TEHNIC COUNTER-STRIKE 1,6 ┣┓ :: Tutoriale CS 1.6-
Mergi direct la: